Strona główna Teresin Nie tylko literaturze

Nie tylko literaturze

87
0
PODZIEL SIĘ
O tym, że w Teresinie po wakacyjnej przerwie z impetem ruszyła kolejna edycja spotkań w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, już pisaliśmy. Tymczasem za klubowiczkami już drugie spotkanie, tym razem październikowe.
Cieszy nas, że po raz kolejny frekwencja jest stuprocentowa, a liczymy, że dojdą do nas następni chętni czytelnicy – mówi Aleksandra Starus, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Teresinie – Do naszego klubu zapraszamy osoby, które lubią czytać i rozmawiać o literaturze, choć nie tylko.
W październiku uczestnicy pochylili się nad książką Katherine Webb „Echa pamięci”, nową, porywającą powieść autorki bestsellera „Dziedzictwo”.
Już teraz można zaplanować sobie czas na czwartek 23 listopada. Wówczas o godz. 16.00 rozpocznie się trzecie jesienne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Jednym z tematów będzie tym razem reportaż zatytułowany „Ludzie, którzy jedzą ciemność”. Wstęp wolny.
– Podkreślam jednak, że podczas wspólnych spotkań rozmawiamy nie tylko o danej lekturze, ale też prowadzimy dyskusje na przeróżne tematy. To głównie chodzi o wspólnie spędzony czas, wymianę doświadczeń, podzielenie się spostrzeżeniami na różne tematy – dodaje. Bo zasadniczym celem spotkań w ramach DKK, który działa w teresińskiej bibliotece, jest przede wszystkim integracja.
Marcin Odolczyk