Strona główna Iłów Zdjęcia ks. Jerzego

Zdjęcia ks. Jerzego

102
0
PODZIEL SIĘ
Od niedzieli 8 października, aż do końca miesiąca można oglądać w Iłowie wystawę fotogramów zatytułowaną „W oczekiwaniu na kanonizację księdza Jerzego Popiełuszki”.
Wystawa ta znajduje się w salce katechetycznej Domu Parafialnego. W jej skład wchodzą zdjęcia z różnych okresów życia księdza Jerzego, pochodzące z archiwum parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie. Każde ze zdjęć posiada obszerny opis, dający wnikliwą charakterystykę jego osoby, życia i posługi kapłańskiej, aż do męczeńskiej śmierci w październiku 1984 roku.
Wystawę opracował Marek Piotrowski, świadek w procesie beatyfikacyjnym błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Autor wystawy wygłosił 8 października w kościele w Iłowie prelekcję, przypominającą postać zamordowanego księdza. Dopełnieniem powyższej tematyki będzie projekcja filmu o ks. Jerzym „Jestem gotowy na wszystko”, wyprodukowanym przez Telewizję Polską we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej. Jego projekcja odbędzie się w ostatnią niedzielę października (29 października) w iłowskiej świątyni.
Wanda Dragan
Obraz beatyfikacyjny Jerzego Popiełuszki (autorstwa. Zbigniewa Kotyłło)