Strona główna Kultura Radość muzykowania

Radość muzykowania

63
0
PODZIEL SIĘ
Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz Sochaczewska Orkiestra Akordeonowa to dwa nowe projekty miejskiego samorządu. Już 19 października o godzinie 18.00 w Klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie odbędą się spotkania organizacyjne dla zainteresowanych osób.
Tradycja organizowania orkiestr jest wciąż żywa i aktualna. Projekt stworzenia Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz powołania Sochaczewskiej Orkiestry Akordeonowej zrodził się po to, aby zaproponować kolejne miejsce spotkań z muzyką, miejsce, w którym muzycy będą mogli rozwijać swój talent, odkrywać swoją pasję, spędzać kreatywnie czas, uczyć się gry zespołowej, koncertować i nawiązywać przyjaźnie.
Pierwszy z projektów skierowany jest do młodych muzyków powyżej 10 roku zycia, drugi – do osób w każdym wieku. Tworzenie obu orkiestr pozwala również na uwrażliwienie głównie młodego pokolenia na przynależność do swojego miejsca zamieszkania, utożsamiania się z nim i aktywnego uczestnictwa w tworzeniu i kreowaniu życia kulturalnego miasta – powiedziała nam pomysłodawczyni stworzenia orkiestr Joanna Niewiadomska-Kocik, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji w rzędzie miasta.
Organizatorzy liczą, że do Młodzieżowej Orkiestry Dętej dołączą absolwenci szkoły muzycznej, którzy nie zdecydowali się na kontynuację edukacji w zakresie gry na instrumencie dętym i, dzięki współpracy z nową orkiestrą, wykorzystają swoją wiedzę i umiejętności, powrócą do grania, koncertowania i radości ze wspólnego muzykowania. Zajęcia orkiestry dzielić się będą na zespołowe – dla osób już grających i pracę indywidualną dla uczestników, którzy będą uczyć się gry na instrumentach dętych od podstaw. Wraz z rozwojem umiejętności gry, początkujący instrumentaliści będą stopniowo wprowadzani do zespołu. Natomiast do Sochaczewskiej Orkiestry Akordeonowej trafia pasjonaci, którzy zechcą uczestniczyć w muzykowaniu dla przyjemności.
Na spotkaniu organizacyjnym 19 października będzie można zdobyć więcej informacji dotyczących planów powstania orkiestry, zasad uczestnictwa w zespole, w którym działać będzie również specjalna sekcja rytmiczna, dla dziewcząt tworzących grupę mażoretek, czyli zespół prezentujący choreograficzne układy taneczno-marszowe do muzyki orkiestry.
 opr. Dot/BN, Fot. Bogumiła Nowak