Strona główna Teresin Seniorzy to świetni aktorzy

Seniorzy to świetni aktorzy

133
0
PODZIEL SIĘ
Pod takim tytułem Teatr Radosnej Jesieni wystawił wyjątkowy spektakl w Teresińskim Ośrodku Kultury. Nadzwyczajne jest to, że w rolę postaci na scenie wcielili się najstarsi mieszkańcy gminy Teresin, należący do Klubu Seniora. Amatorzy, a jednak grający jak zawodowcy.
Chcemy bawić się teatrem i innymi artystycznymi dziedzinami, ku radości widzów, jak również naszej własnej – mówili zaraz po spektaklu, który zakończył się gorącą burzą braw. Licznie zebrana publiczność w kameralnej salce TOK-u w niedzielne (1 października) popołudnie bawiła się doskonale, podobnie zresztą jak i sami aktorzy.
W przedstawieniu widzowie zajrzeli na jedno z typowych polskich podwórek, gdzie toczy się normalne, codzienne życie, czyli pełne rozmów, ploteczek, bajeczek, prowokacji, docinek i przeróżnych sytuacji opowiedzianych słowami Aleksandra Fredry oraz naszej seniorki Teresy Zdanowicz – mówi Katarzyna Rospędowska, opiekun artystyczny grupy i reżyser spektaklu w jednym.
Pod wrażeniem talentu artystów, inicjatywy przedsięwzięcia i wykonania prezentacji, byli wszyscy zgromadzeni a szczególnie o. Ignacy Kosmana z Niepokalanowa oraz wójt Marek Olechowski, który w podziękowaniu wręczył na ręce reżyserki duży kosz kwiatów.
– Pani Katarzyna potrafi rozbudzić w swoich podopiecznych talenty   aktorskie i mamy nadzieję, że   takie mini spektakle wejdą na stałe do artystycznych wydarzeń w naszym klubie – mówi Bożena Dentko, jedna z seniorek z „Radosnej Jesieni”.
Marcin Odolczyk