Strona główna Kultura Radość muzykowania

Radość muzykowania

83
0
PODZIEL SIĘ
Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz Sochaczewska Orkiestra Akordeonowa to dwa nowe projekty miejskiego samorządu. Już 19 października o godzinie 18.00 w Klubie Kontrast w boryszewskim SCK odbędą się spotkania organizacyjne dla zainteresowanych osób.
Tradycja organizowania orkiestr jest wciąż żywa i aktualna. Projekt stworzenia Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz powołania Sochaczewskiej Orkiestry Akordeonowej zrodził się po to, aby zaproponować kolejne miejsce spotkań z muzyką, miejsce, w którym muzycy będą mogli rozwijać swój talent, odkrywać swoją pasję, spędzać kreatywnie czas, uczyć się gry zespołowej, koncertować i nawiązywać przyjaźnie. Pierwszy z projektów skierowany jest do młodych muzyków, drugi – do osób w każdym wieku – powiedziała nam pomysłodawczyni stworzenia orkiestr Joanna NiewiadomskaKocik, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta.
Organizatorzy liczą, że do Młodzieżowej Orkiestry Dętej dołączą absolwenci szkoły muzycznej, którzy nie zdecydowali się na kontynuację edukacji w zakresie gry na instrumencie dętym i, dzięki współpracy z nową orkiestrą, wykorzystają swoją wiedzę i umiejętności, powrócą do grania, koncertowania i radości ze wspólnego muzykowania.
opr. dot
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUnijny jubileusz
Następny artykułW hołdzie ofiarom Niemców