Strona główna Sochaczew miasto Oddam kosy w dobre ręce

Oddam kosy w dobre ręce

214
0
PODZIEL SIĘ
Wygląda na to, że Urząd Miejski zdecydował się na zmianę dotychczasowych zasad dotyczących pielęgnacji miejskiej zieleni oraz utrzymania w czystości miejskich ulic i chodników. Świadczy o tym ogłoszony przetarg, mający wyłonić firmę, która na zlecenie miasta zajmie się w przyszłym roku utrzymaniem i konserwacją terenów zielonych, utrzymaniem czystości, oraz zimowym utrzymaniem dróg i chodników na terenie Sochaczewa.
Dotychczas tymi pracami zajmował się Zakład Gospodarki Komunalnej oraz Zakład Komunikacji Miejskiej. Ten pierwszy dbał o czystość ulic i chodników oraz m.in. kosił trawę. Z kolei ZKM dbał o to, aby w okresie zimowym ulice na terenie miasta były przejezdne.
Teraz ma się tym zajmować firma zewnętrzna. Powodów jest kilka, ale najważniejszym jest fakt, że obydwa zakłady nie dysponują odpowiednią ilością sprzętu, aby móc sprostać stawianym im wymaganiom. Natomiast miejskiego samorządu nie stać w tej chwili na wyłożenie kilku milionów złotych na zakup odpowiednich maszyn, w tym potrzebnych do wykaszania poboczy dróg na terenie Sochaczewa czy usuwania śniegu z jezdni. Stąd decyzja o powierzeniu tych prac firmie zewnętrznej.
Do jej zadań będzie należało czterokrotne koszenie trawy na terenie miasta. Do tego dojdzie utrzymanie w czystości ulic i chodników. W tym przypadku ma się ono odbywać minimum raz w miesiącu w przypadku ulic, zaś dwa razy w miesiącu mają być sprzątane wszystkie chodniki na terenie Sochaczewa. Co do tej pory w historii Sochaczewa nigdy nie miało miejsca.
Trochę inaczej wyglądają wymagania dotyczące zimowego utrzymania. Gdyż ulice na terenie miasta podzielone są na trzy kategorie. Tym samym częstotliwość usuwania z nich śniegu oraz lodu zależy od występowania opadów i niskich temperatur. Z kolei większość chodników, według obowiązujących przepisów, musi być odśnieżanych przez właścicieli przylegających do nich posesji.
Jerzy Szostak  
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZmarł Józef Gołębiowski
Następny artykułDerby dla Basketu