Strona główna Bez kategorii Jubileusz uniwersytetu dla seniorów

Jubileusz uniwersytetu dla seniorów

51
0
PODZIEL SIĘ
W Kramnicach Miejskich we wtorek, 3 października, odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego dla słuchaczy Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sochaczewie. Organizacja ta wkracza w rok jubileuszowy.
 – W marcu 2018 świętować będziemy okrągłą rocznicę powstania Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku. Z dumą mogę stwierdzić, że to moje „dziecko”, którego byłam inicjatorką powołania i stworzyłam, funkcjonuje coraz lepiej. Ostatnio, kiedy zmagałam się z chorobą, i byłam na granicy życia i śmierci, panie stanęły na wysokości zadania i świetnie sobie ze wszystkim poradziły. Nasza organizacja jest potrzebna seniorom i dobrze wypełnia swą misję – stwierdziła Alicja Ozimek, prezes STUW podczas inauguracji roku akademickiego 2017-2018.
Chórzystki odśpiewały „Gaudeamus” i hymn seniorów z sochaczewskiego uniwersytetu. Przybyłym na inaugurację zaprezentowane zostały w prezentacji multimedialnej osiągnięcia roczne Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz poszczególne sekcje. Na spotkaniu pojawiły się nowe osoby, które mogły zapisać się na zajęcia sportowe, wykłady, sekcje plastyczne, muzyczne oraz poznać program zajęć na bieżący rok.
Obecne na spotkaniu były Joanna Niewiadomska – Kocik, naczelnik wydziału kultury, turystyki i promocji, oraz Agata Kalińska, naczelnik wydziału sportu i organizacji pozarządowych w urzędzie miejskim w Sochaczewie.
Dziękujemy za wsparcie miasta i sponsorom, którzy od wielu lat wspierają seniorów. Dzięki nim możemy mieć ciekawe zajęcia artystyczne i usprawniające nas. I co najważniejsze, nie jesteśmy izolowani od społeczeństwa – podkreśliła na koniec Alicja Ozimek.
Obecnie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sochaczewie skupia ponad 150 członków. Większość udziela się w sekcjach plastycznych, turystycznych oraz kształci w zakresie obsługi komputera i nauki języków obcych.
Wielu z nas, zwłaszcza dużo starszych, to samotne osoby. Uniwersytet jest dla nich rozrywką i możliwością bycia w gronie swoich rówieśników – dodaje Danuta Kłos, skarbnik SUTW w Sochaczewie.
BN, Fot. Bogumiła Nowak
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJaśniejsze noce
Następny artykułBunt szpitalnego personelu