Strona główna Sport Tym razem lepsza była Skra

Tym razem lepsza była Skra

136
0

RUGBY I Liga Mecze Orkana ze stołeczną Skrą są w tym sezonie niemal codziennością. Kolejne spotkanie między tymi drużynami odbyło się w sobotę w Warszawie. Co prawda nie stało na najwyższym poziomie, ale dostarczyło sporo emocji. Wygrali gospodarze, gdyż lepiej wytrzymali trudy spotkania.

Początek meczu był dla sochaczewian udany. Dwa celne karne Konrada Pietrzyka dały Orkanowi 6-punktowe prowadzenie. Co prawda gospodarze przyłożyli, ale Orkan potrafił ponownie wyjść na prowadzenie po karnej piątce (punkty zapisane zostały Maciejowi Brażukowi) przyznanej za faul na Wojtku Krześniaku. Gospodarze nie złożyli broni i jeszcze przed przerwą drugi raz zdobyli pole punktowe Orkana.

Druga połowa nie układała się po myśli naszych rugbistów. Skra celnie kopnęła próbę oraz zdobyła trzecie przyłożenie. Sochaczewianie wzięli się do odrabiania strat i doprowadzili do wyniku 22:20. Nie potrafili jednak wyjść na prowadzenie. Ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy zdobyli czwarte przyłożenie.

Obserwując rozgrywki I ligi, ciśnie się na usta wiele cierpkich słów pod adresem Polskiego Związku Rugby. Jedno z nich brzmi: czy warto organizować rozgrywki ligowe dla dwóch drużyn? Całe szczęście, że na mecze nie trzeba jeździć przez pół Polski.

Skra Warszawa – RC Orkan Sochaczew 27:20 (14:13)

punkty: Konrad Pietrzyk (8), Maciej Brażuk (7), Kamil Dudkowski (5)

skład: Marcin Krześniak, MauroKevin Lazzari, Krystian Mechecki, Jakub Młyńczak, Wojciech Krześniak (Mateusz Popiołek), Konrad Pietrzyk (Adrian Pętlak), Piotr Czarnecki, Maciej Brażuk, Kamil Wydrzyński, Daniel Woźniak, Daniel Niemyjski (Marek Maciejewski), Kamil Kościelewski (Kamil Dudkowski), Tomasz Markiewicz, Łukasz Syperek (Dawid Janasz), Michał Gadomski