Strona główna Sport Medalowa forma na matach

Medalowa forma na matach

52
0
ZAPASY Po raz kolejny dali o sobie znać młodzi zapaśnicy LKS Mazowsze Teresin. Ponownie stanęli na podium zawodów, tym razem niemal zdominowali Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w zapasach w stylu wolnym.
Na matach w Świeciu nad Wisłą ekipa z Teresina wywalczyła pięć miejsc medalowych, w tym dwa krążki z najcenniejszego kruszcu. Triumfatorami w swoich kategoriach zostali Fabian Niedźwiedzki (kat. wag. 38kg) i Kacper Selerski (kat. wag. 53kg). Na drugiej pozycji w kat. wag. 85kg rywalizację zakończył Dominik Szadkowski. Z kolei brązowe medale zdobyli – Dominika Szadkowska (kat. wag. 48kg) oraz Vanik Aloyan (kat. wag. 66kg).
O podium otarł się Szymon Bońda (kat. wag. 42kg) ostatecznie sklasyfikowany na piątym miejscu. Wyniki pozostałych zapaśników Mazowsza: 8 miejsce – Klaudiusz Kąkol (kat. wag. 47 kg), 8 miejsce Bartek Sosnowski (kat. wag. 53 kg), 10 miejsce Piotr Cybulski (kat. wag. 47 kg). W klasyfikacji zespołowej, LKS Mazowsze Teresin uplasował się na drugim stopniu podium.