Strona główna Edukacja Zmiany w szkołach

Zmiany w szkołach

93
0
PODZIEL SIĘ

BROCHÓW W gminnych szkołach dokonana została od 1 września niewielka zmiana. W drodze konkursu wybrano nowych dyrektorów. Dotychczas pełniąca obowiązki dyrektora w brochowskiej placówce Katarzyna Kapałka – Fergin, zgłosiła się jako jedyna do rywalizacji o fotel szefa placówki. I ona też została mianowana przez wójta dyrektorem Szkoły Podstawowej w Brochowie na najbliższe 5 lat.

– Jako osoba jedynie pełniąca obowiązki dyrektora, doskonale się sprawdziła i uznaliśmy, że nadal będzie dobrym dyrektorem już mianowanym pełnoprawnie – poinformowała Wioletta Dobrowolska, sekretarz gminy Brochów.

Natomiast zupełnie rewolucyjne zmiany nastąpiły w Lasocinie. Tamtejsze Gimnazjum, zostało zgodnie z wprowadzaną reformą oświaty zlikwidowane. W miejsce tej placówki została utworzona Szkoła Podstawowa w Lasocinie. Jednak uczniowie gimnazjum kontynuują naukę w klasach drugiej i trzeciej do końca gimnazjalnej edukacji.
Od 1 września dyrektorem nowej szkoły został wybrany Sławomir Przanowski, dotychczasowy dyrektor gimnazjum. On również podpisał umowę na 5 lat.

BN

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTrzeci etap szczepień
Następny artykułŻądał łapówki