Strona główna Sochaczew miasto Paliło się w bloku

Paliło się w bloku

274
0
PODZIEL SIĘ
W bloku na ulicy Żeromskiego zapaliło się jedno z mieszkań. Do zdarzenia doszło 5 września tuż po godzinie 19.00.
Nieznane są przyczyny pojawienia się ognia. Strażacy po dojeździe zauważyli wydobywający się okna dym z lokalu na drugim piętrze. Paliło się wyposażenie mieszkania. Nieznane jest, skąd pojawił się ogień – mówi Rafał Krupa, rzecznik prasowy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Sochaczewie.
Do gaszenia ognia skierowane zostały dwa zastępy gaśnicze oraz podnośnik hydrauliczny z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Sochaczewa. Ponadto do zabezpieczenia rejonu operacyjnego skierowany został zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej z Niepokalanowa.
W trakcie gaszenia ewakuowano poszkodowanego lokatora. Strażacy udzielili mu pierwszej pomocy do czasu przekazania go zespołowi ratownictwa medycznego. Ogień, jak zaznaczył Rafał Krupa, opanowano bardzo szybko, bo w niecałe 15 minut. Resztę akcji zajęła wentylacja nadciśnieniowa mieszkania, korytarza oraz klatki schodowej. Tuż po godzinie 20.00 zakończyła się cała interwencja. Na szczęście nikt nie został, poza lokatorem mieszkania, poważniej poszkodowany.
BN
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułApel w rocznicę
Następny artykułSochaczewski Laur