Strona główna Iłów Zapraszają na powidła

Zapraszają na powidła

70
0
PODZIEL SIĘ
06.12.2016 - PRZEJMA - POWIDŁA OLENDERSKIE - PRZEJMA- MAZOWIECKI SZLAK TRADYCJI - NA ZLECENIE FUNDACJA ARI ARI FOT. BRUNO FIDRYCH / PLASTERSTUDIO +48 600 83 82 82
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej zaprasza w najbliższą sobotę, 16 września do Gospodarstwa Agroturystycznego w Przejmie na Olenderfest, czyli Festiwal Powideł Olenderskich. To już druga edycja tej imprezy.
Jak mówią organizatorzy, będzie okazja do zobaczenia, jak produkowane są takie powidła według tradycyjnej receptury. Właściciele gospodarstwa Andrzej i Tomasz Ciołkowscy stworzyli w byłej oborze izbę tradycji olenderskiej „Powidlany zakątek”.
Pokazana przy okazji festiwalu będzie dawna kultura i tradycja osadników nadwiślańskich, ich codzienna praca m.in. wykonywanie łozinowych płotów oraz narzędzia i metody obrabiania torfu. Poza tym moc atrakcji dla każdego, w każdej grupie wiekowej.
Festiwal umilać będą występy artystyczne oraz degustacje. Warto się wybrać i poznać ten jeden z bardziej unikalnych festiwali na naszym terenie. Początek imprezy w samo południe.
BN, Fot. Olenderfest