Strona główna Brochów Rośnie most na kanale

Rośnie most na kanale

150
0
PODZIEL SIĘ
Mieszkańcy gminy, zwłaszcza ci z Nowej Wsi Śladów, od dawna zabiegali o remont mostu na Kanale Kromnowskim. W końcu się go doczekali. Remont, a właściwie całkowita przebudowa spowoduje, że dojazd będzie łatwiejszy, bezpieczniejszy i wygodniejszy.
Most został nieco podwyższony. To spowoduje większe bezpieczeństwo. Dotąd kierowcy nie widzieli, kto nadjeżdża z przeciwka, gdyż most położony był mocno w dole i była zła widoczność dla użytkowników. Teraz podwyższenie spowoduje lepszą widoczność. Most jest też poszerzony. Wstępnie miał być pas dla pieszych, ale nie będzie. Jednak dzięki poszerzeniu mostu piesi też będą czuć się bezpieczniej. I co jeszcze istotne – zwiększony został tonaż przeprawy. Teraz most ma dopuszczalne obciążenie do 30 ton, więc będzie mogła przejechać tędy nawet ciężarówka – mówi Artur Krawczyk, kierownik Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Brochowie, który na bieżąco dogląda prac na terenie przeprawy.
Na miejscu widać, że inwestycja jest wykonywana solidnie i starannie. Konstrukcja mostu jest już prawie gotowa. Oddanie całości do użytku ma nastąpić 7 października.
– Koszt tej inwestycji to około 650 tysięcy złotych. Wydaje się sporo, ale ten most będzie mieszkańcom służył długie lata. Jak widać jego konstrukcja jest mocniejsza i trwalsza od mostu, który był przedtem – dodaje Wioletta Dobrowolska, sekretarz gminy Brochów.
To zdaniem nie tylko urzędników, ale również mieszkańców poprawi atrakcyjność wsi. Okolica ma wiele uroku. Odwiedzana jest chętnie przez miłośników wakacyjnego pobytu wśród natury.
Mostem przedtem było trochę strach jechać. Szczególnie, jeśli nie znało się tych okolic. Stali mieszkańcy znali warunki poruszania się w tym terenie. Ale turyści i wczasowicze nie, więc zdarzały się tam kolizje i wypadki – dodaje jedna z mieszkanek, stwierdzając, że cieszy ją to, że uwagi mieszkańców są realizowane zgodnie z oczekiwaniami.
Na placu budowy, co kilka dni bywa też Piotr Szymański, wójt gminy Brochów. Jak uważa, jego obecność motywuje do dobrej pracy, a i on sam wie, jak przebiegają prace.
Mam poczucie dobrze spełnionego obowiązku, jeśli wiem, jak postępują prace i co dzieje się w gminie – stwierdza wójt.
BN,  Fot. Bogumiła Nowak