Strona główna Sochaczew miasto Wielkie kopanie Chodakowskiej

Wielkie kopanie Chodakowskiej

99
0
PODZIEL SIĘ
W poniedziałek, 11 września, ruszył długo oczekiwany remont ulicy Chodakowskiej. Prace na zlecenie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich wykona konsorcjum składające się z pruszkowskiej firmy Drogomex i Hydro-Instal Sochaczew. Koszt przebudowy, która ma się zakończyć w ciągu czterech miesięcy, wyniesie 3 069 594 złotych.
Chodakowska zostanie wyremontowana na całej swojej długości, to znaczy od ronda na Wyszogrodzkiej do skrzyżowania z ulicą Chopina. Co z kolei powoduje, że kierowcy będą musieli liczyć się z trudnościami. Jednak w pierwszym etapie przebudowy nie będą one tak dokuczliwe.
– W początkowej fazie ulica będzie remontowana odcinkami. A to oznacza, że ruch kołowy będzie się odbywał na niej wahadłowo. W pierwszej kolejności przystąpimy do remontu prawej strony jezdni, od strony byłych zakładów, w kierunku ulicy Wyszogrodzkiej – powiedział nam Marcin Gnat, z firmy Drogomex.
Przeorają ulicę
Pewne problemy z przejazdem mogą się pojawić w momencie budowy kanalizacji deszczowej w rejonie skrzyżowania ulic: Chodakowskiej, Pocztowej i Włókienniczej. Aby wybudować burzowiec, drogowcy będą musieli zamknąć ulicę. Ale nie doprowadzi to do paraliżu komunikacyjnego, ponieważ ruch kołowy z ulicy Wyszogrodzkiej zostanie czasowo skierowany na ulicę Kolejową. Przy okazji dodajmy, że budowa burzowca pod tym skrzyżowaniem, to część planu zagospodarowania terenów byłego Chemitexu. Zaś ten przewiduje utworzenie tam mini strefy przemysłowej.
Ale, aby tak się stało, miasto musi najpierw poprawić stan infrastruktury na terenie byłych zakładów chemicznych. Zakres zaplanowanych prac przewiduje nie tylko wyremontowanie znajdujących się tam ulic, ale również wybudowanie kanalizacji deszczowej, która m.in. zostanie połączona z planowanym burzowcem w ulicy Pocztowej oraz z istniejącą deszczówką w ulicy Chodakowskiej. Ta ulica za cztery miesiące całkowicie zmieni swoje oblicze.
Plan remontu przewiduje przebudowę istniejących wzdłuż ulicy chodników i wybudowanie ścieżki rowerowej o szerokości dwóch metrów. Sama Chodakowska zostanie zwężona i po remoncie jej jezdnia będzie miała 7 metrów szerokości. Z tym, że ulica zostanie poszerzona przed rondem Jana Pawła II.
Drogowy boom
Dodajmy, że przebudowa ulicy nie jest finansowana tylko ze środków samorządu Mazowsza, który jest jej zarządcą. Także miasto dołożyło się do inwestycji, wykonując na własny koszt projekt przebudowy, oraz zobowiązało się wykonać w ramach zaplanowanych prac wymianę oświetlenia Chodakowskiej. Stare, energochłonne lampy zostaną zastąpione oświetleniem ledowym. Na ten cel z budżetu miasta zostanie przeznaczonych około 140 tysięcy złotych.
Ale to nie koniec drogowych inwestycji na terenie Chodakowa. W przyszłym roku samorządy Mazowsza i Sochaczewa planują wspólny remont ulicy Chopina, od ronda Jana Pawła II do torów kolejki wąskotorowej.
Natomiast w 2018 roku zaplanowały przebudowę ulicy 15 Sierpnia – na odcinku od obwodnicy do skrzyżowania z ulicą Boryszewską. Z kolei samorząd powiatu sochaczewskiego oraz miasto przymierzają się do remontu ulicy Licealnej oraz miejskiego odcinka ulicy 15 Sierpnia, od skrzyżowania z Traugutta do obwodnicy Sochaczewa.
W planach jest również wspólna inwestycja dotycząca przebudowy ulicy Sienkiewicza, Księcia Janusza oraz Towarowej.
Jerzy Szostak
 Fot.: Archiwum Expressu Sochaczewskiego

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUdany start
Następny artykułRadosny promyk i smutny Piast