Strona główna Kronika kryminalna Poszedł na grilla zabić kolegę

Poszedł na grilla zabić kolegę

1231
0
PODZIEL SIĘ

SOCHACZEW Nawet dożywotnie pozbawienie wolności grozi 24-letniemu obywatelowi Ukrainy, który w trakcie imprezy kilkukrotnie ugodził nożem 35-latka swojego kolegę. Obaj wraz z grupka zaprzyjaźnionych osób uczestniczyli z nocy na soboty na niedzielę (9-10 września) na jednym z sochaczewskich osiedli na wspólnym grillu.

W trakcie imprezy suto zakrapianej alkoholem doszło do nieporozumienia między dwójką obywateli Ukrainy. Spór zakończył się nieoczekiwanie tragicznie. W pewnym momencie 24-latek wyjął nóż i zadał nim kilka ciosów w klatkę piersiową i brzuch swojemu koledze. Pozostali uczestnicy odciągnęli agresywnego nożownika i do rannego 35-latka wezwali karetkę pogotowia. Poraniony od ciosów nożem natychmiast został przewieziony do szpitala. Policjanci przybyli na miejsce zdarzenia niemal w tym samym czasie zatrzymali nietrzeźwego nożownika. Badanie na zwartość alkoholu w organizmie wykazało, że sprawca napaści ma ponad 1,5 promila.

W poniedziałek. 11 września nożownik z policyjnego aresztu został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie. Tam przedstawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa.

Decyzja sądu z 12 września wobec 24-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego aresztu. Mężczyźnie grozi nawet kara dożywotniego więzienia, jeśli sąd udowodni, że działał z zamiarem pozbawienia życia.

sierż. szt. Agnieszka Dzik/BN

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGóra wniosków
Następny artykułW świecie marzeń