Strona główna Kronika kryminalna Powoływał się na znajomości w sądzie i żądał łapówki

Powoływał się na znajomości w sądzie i żądał łapówki

367
0
PODZIEL SIĘ
Zapewne 61-latek uznał, że łapówki mogą być doskonałym środkiem na zdobycie dodatkowej kasy na życie. Jednak jego pomysł okazał się trafieniem przysłowiową kulą w płot. Być może dlatego, że argumentem mężczyzny w wymuszaniu łapówek było powoływanie się na znajomości w sądzie.
Tym bardziej, że za swe usługi, czyli pozytywne załatwienie sprawy, żądał kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zbyt obcesowe podejście 61-latka spowodowało, że niedoszli klienci zgłosili sprawę na policję.
Policjanci z Komendy Powiatowej w Sochaczewie i Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu zajmujący się zwalczaniem korupcji i przestępczości gospodarczej, zatrzymali mężczyznę. Sprawę zgłosiła mieszkanka Sochaczewa, która powiadomiła policjantów, że jej dwaj synowie są uczestnikami postępowania toczącego się w jednym z sądów cywilnych. Zaś do niej dotarł mężczyzna, który powołując się na znajomości w sądzie, oferował swoje pośrednictwo w pozytywnym zakończeniu sprawy. Za swoje usługi zażądał kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policjanci szybko ustalili, kim jest mężczyzna.
Został on zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Płocku. Wobec podejrzanego zastosowano dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
oprac. BN