Strona główna Kronika kryminalna Poszukiwania zakończone sukcesem

Poszukiwania zakończone sukcesem

231
0
PODZIEL SIĘ
Zaginięcia starszych osób nie należą do rzadkości. Jak zaznaczają policjanci, przyczyną może być choroba, nieszczęśliwy wypadek lub brak orientacji w terenie osoby zaginionej. W tym roku zaginięcie jednej z osób zakończyło się tragicznie. Tym razem było o włos od dramatu.
Informacja o zaginięciu 81-letniego mieszkańca gminy Iłów dotarła do policji w czwartek, 7 września około godziny 20.00. Wiadomo było tylko, że senior wziął ze sobą kijki do nordic walking i wyszedł na spacer. Ponieważ od godziny 15.00 nie było z nim żadnego kontaktu, poproszono o pomoc sochaczewskich policjantów.
Komendant powiatowy ogłosił alarm dla sochaczewskich policjantów, którzy przyjechali szukać zaginionego mężczyzny.
O pomoc w poszukiwaniach zwrócono się również do sochaczewskich strażaków, którzy powiadomili terenowe zastępy OSP. Przez dwie godziny mundurowi przeczesywali teren gminy Iłów w poszukiwaniu seniora.   Nieco wcześniej policja ustaliła, że starszy pan widziany był w miejscowości Obory, i tam skupiono się na dalszych poszukiwaniach.
Tuż przed godziną 22.00 ochotnicy z OSP z Brzozowa Starego natrafili na drodze na ślady po kijkach nordic walking, które prowadziły wprost do lasu. Zaczęli dokładnie przeczesywać teren i w końcu, w rowie wypełnionym wodą, znaleźli zziębniętego i wyczerpanego 81-latka. Gdyby nie szybka akcja policjantów i strażaków, zapewne staruszek przypłaciłby życiem swój spacer. Mężczyźnie udzielono natychmiast pomocy i wezwano do niego karetkę pogotowia. Na szczęście okazało się, że życiu starszego pana nic już nie zagraża. Senior, jak zapewniają lekarze, ma szansę na szybki powrót do zdrowia.
W jego poszukiwania zaangażowanych było w sumie 44 policjantów i strażaków.
BN
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSpacer po parku
Następny artykułSpotkanie z poezją