Strona główna Sochaczew miasto Pierwszy ślub na zamku

Pierwszy ślub na zamku

10763
0
PODZIEL SIĘ

Piękna pogoda sprzyjała Justynie Adamiak i Arturowi Szpleterowi, którzy postanowili wziąć w sobotę, 9 września, ślub. Jako miejsce ceremonii wybrali Zamek Książąt Mazowieckich w Sochaczewie. To był pierwszy ślub w tym miejscu.

Miejsce urocze i bardzo piękne w tym dniu, tylko zupełnie nie na moje nogi – stwierdziła babcia Artura.
Z kolei przyjaciołom państwa młodych sceneria bardzo przypadła do gustu.
Obawialiśmy się, czy nie będzie padać i nie będzie zimno. Ale „zamówiliśmy” pogodę pół roku temu, kiedy był zapis na ten ślub. To pomysł narzeczonych, którzy zdecydowali, że to wyjątkowe miejsce na ich życiowy krok – stwierdzili zgodnie koledzy Justyny i Artura.
Tego nietypowego ślubu udzielała młodym Monika Chudoba, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich w Sochaczewie.
To nie pierwszy ślub w plenerze i poza urzędem. Trafia się ich po kilka w roku i przybywa, odkąd zezwolono na ceremonie poza USC. Młodzi chętnie korzystają z tych możliwości. Były już śluby w Żelazowej Woli, Nieborowie oraz najliczniej w domach weselnych. Na wzgórzu zamkowym to pierwszy taki ślub, ale zapewne nie ostatni. Scenerie pięknie przygotowano i ceremonia na pewno na długo pozostanie w pamięci młodej pary – stwierdziła Monika Chudoba.
Koszt administracyjny udzielenia ślubu w USC to 84 złote. Przeniesienie go w inne niż urząd miejsce, to dodatkowa opłata 1000 złotych. Na terenie miasta, w obiektach użyteczności publicznej, po uzyskaniu zgody burmistrza dane miejsce udostępniane jest bezpłatnie.

BN

Fot. Bogumiła Nowak