Strona główna Kampinos Muzyczny koniec lata

Muzyczny koniec lata

100
0
PODZIEL SIĘ
Tegoroczny Ekopiknik w Kampinosie już za nami. Tradycyjnie, jak co roku, odbywał się w drugą niedzielę września. Nie zawiedli mieszkańcy i zaproszeni goście. Choć pogoda była niepewna, to jednak deszcz się nie rozpadał i 10 września upłynął we wspaniałej atmosferze.

Na początku na estradzie popisywali się najmłodsi, czyli przedszkolacy. Furorę wśród publiczności zrobiła grupa „Motylki”. Potem na scenie pokazali, to co potrafią, przedstawiciele Studia Tańca i Ruchu „Twist”. Zaprezentowali tańce pingwinów, małpek oraz improwizację brodway’owską. Były też break dance oraz układy tańca modern.

Po nich na estradzie pokazał się pierwszy zespół – Felivers, który przyciągnął piknikowiczów zwiedzających stoiska z ekologiczną żywnością, oraz degustujących wielu potraw.

Nie zabrakło w tym roku tradycyjnej grochówki przygotowanej przez sponsorów, oraz grillowanych warzyw i ziemniaków na stoisku Rynku Hurtowego Bronisze. Nie obyło się bez bufetów i kawiarenek z piknikowymi smakołykami.

Jak zwykle publiczność przyciągnął pod scenę występ dzieci z Podhala w tradycyjnych strojach góralskich, które zaprezentowały zabawy i tańce dziecięce. Potem na estradzie pojawił się zespół disco polo Defis, oraz z repertuarem rockowo-popowy Tajm. Miłym akcentem był występ młodych wykonawców z zespołu Happy Day. Na krótko na estradzie zapanowała prezentacja „Talent show”. Potem należała do zespołów – Graffitii, Jorrgus oraz Loka.

W trakcie imprezy miała też miejsce zbiórka krwi, zorganizowana przez Klub Honorowego Dawcy Krwi „Maksymilian”. Były przejażdżki konne, bungee, wesołe miasteczko i quady. Ekopiknik zakończył pokaz sztucznych ogni.

Bogumiła Nowak