Strona główna Sochaczew miasto Wydadzą miliony na modernizacje

Wydadzą miliony na modernizacje

1010
0
PODZIEL SIĘ

Ponad pięć milionów złotych to łączna wartość trzech kontraktów, jakie 2 sierpnia podpisze z burmistrzem Piotrem Osieckim sochaczewska spółka SochBud. Firma wygrała trzy przetargi na termomodernizację budynków Sochaczewskiego Centrum Kultury w Chodakowie i Boryszewie oraz modernizację hali sportowej w Chodakowie. Prace ruszą już w sierpniu i potrwają najpóźniej do końca listopada tego roku.

Ponad połowę z 5,1 miliona złotych pochłonie remont hali, gdzie oprócz typowych prac termomodernizacyjnych planuje się także wzmocnienie konstrukcji dachu, wymianę jego pokrycia, rozbiórkę schodów zewnętrznych, wymianę obróbek blacharskich, wykładziny na widowni, odnowienie parkietu hali, malowanie ścian i sufitów (2 647 700 zł).

Z kolei 1 575 300 złotych pochłonie termomodernizacja SCK przy ul. Chopina. W tym budynku planowane jest ocieplenie ścian zewnętrznych, piwnic, dachu, dojdzie też do wymiany wszystkich drzwi i okien, oraz modernizacji systemu grzewczego.

Trzeci kontrakt, za 877 100 złotych, to prace w SCK w Boryszewie, gdzie już w 2016 roku kosztem 1,1 miliona złotych ocieplono piwnice i taras, wymieniono centralne ogrzewanie i zainstalowano pompy ciepła zasilane gazem. Budowlańcy wrócą do SCK na drugi etap prac, a ten obejmie ocieplenie elewacji i dachu, wymianę okien i drzwi, montaż na dachu ogniw fotowoltaicznych.

Przypomnijmy, że na początku czerwca Mazowiecka Jednostka Wdrażania Projektów Unijnych rozstrzygnęła konkurs na działania termomodernizacyjne. W jego ramach z unijnej kasy sochaczewski samorząd pozyskał 4 156 500 złotych dofinansowania. Miasto zgłosiło aż trzy projekty związane z oszczędzaniem energii cieplnej i elektrycznej – remont placówek kultury w Chodakowie i Boryszewie oraz niemal gruntowaną modernizację chodakowskiej hali sportowej. Wartość prac oszacowano na 5,2 miliona złotych, przy czym ponad czteromilionowa dotacja to 80 procent kosztów, resztę stanowi wkład własny samorządu.

Dodajmy, że ta sama firma jest także wykonawcą remontu drugiego piętra budynku Urzędu Miejskiego. Prace się już rozpoczęły i potrwają do grudnia.

Warto także wspomnieć, że firma SochBud – na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Płocku – dokonuje modernizacji budynku po byłym wydziale komunikacji Starostwa Powiatowego w Sochaczewie przy ulicy Ziemowita. To właśnie tu ma się przenieść sochaczewska prokuratura. Jak wynika z naszych informacji, prace przystosowujące budynek do nowych potrzeb mają się zakończyć do 1 września. Potem przyjdzie czas na wyposażenie go w niezbędne sprzęty i przeprowadzkę prokuratury do nowej siedziby. A to ma nastąpić już pod koniec września.

UM/ Jerzy