Strona główna Sochaczew miasto Spotkanie z ikonami

Spotkanie z ikonami

1140
0
PODZIEL SIĘ

Na wzgórzu zamkowym w niedzielę 13 sierpnia o godzinie 14.00 czeka sochaczewian nie lada atrakcja. Wśród ruin zamku pokazane zostaną ikony, jakie powstawały podczas warsztatów z ikonopisania.

Prowadzi je Elżbieta Maciątkiewicz, pracownik MBP w Sochaczewie, jednocześnie znawczyni tej tematyki. Sama od lat zajmuje się pisaniem ikon, a w ostatnich dniach ukończyła studia podyplomowe z ikonopisarstwa. Do tej trudnej sztuki zachęciła 17 osób z Sochaczewa i okolic, które mozolnie, krok po kroku poznawały tajniki powstawania tradycyjnych ikon.

Na spotkanie z ikonami zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna. Wszyscy, których interesuje ta tematyka, a chcieliby poznać kulisy tworzenia ikon, na pewno nie pożałują. Członkowie grupy podzielą się swoimi doświadczeniami, a na wszystkie pytania chętnie odpowie Elżbieta Maciątkiewicz. Warto też zobaczyć końcowy efekt prac ikonopisów.
Na koniec spotkania, o godzinie 17.00 odbędzie się recital skrzypcowy Keso Burchuladze, absolwentki konserwatorium w Tibilisi, gruzińskiej artystki, która, oprócz klasycznych utworów koncertowych, przedstawi typowo gruziński repertuar.

BN

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPokopali w Karwowie
Następny artykułChodnik do wymiany