Strona główna Sochaczew miasto Rozkopali Gagarina

Rozkopali Gagarina

883
0
PODZIEL SIĘ
Firma Hydro-Instal w ubiegłym tygodniu zakończyła budowę kanalizacji deszczowej w ulicy Gagarina. Teraz rozpocznie się układanie burzowca w ciągu ulicy Małej. Jego budowa jest związana z przebudową obydwu ulic, na których już wkrótce, najpóźniej do końca września, powinna pojawić się długo oczekiwana przez mieszkańców nawierzchnia asfaltowa.
Obie ulice po przebudowie będą miały pięć metrów szerokości, a ich pobocze zostanie utwardzone tłuczniem. Sama inwestycja ma kosztować prawie pół miliona złotych.
Przypomnijmy, że Małą i Gagarina chciano utwardzić w ubiegłym roku, w ramach akcji „Drogi zamiast błota”. Jednak zrezygnowano z tych planów. Powodem było położenie obydwu ulic, które znajdują się w niecce. To powoduje, że podczas opadów czy roztopów przemieniają się w nieprzejezdne bajoro. W tej sytuacji wylanie samej nakładki asfaltowej, bez wybudowania odwodnienia zbierającego gromadzącą się na ulicach wodę, mijałoby się z celem.
Dlatego władze miasta zdecydowały się na kompleksowe rozwiązanie problemu: deszczówka i asfalt. A środki na ten cel radni, na prośbę burmistrza, zapisali w tegorocznym budżecie miasta.
dot
Fot. Jerzy Szostak