Strona główna Sochaczew miasto MOC ATRAKCJI NA ŚWIĘTO BZURY

MOC ATRAKCJI NA ŚWIĘTO BZURY

1886
0
PODZIEL SIĘ

Wielkimi krokami zbliża się trzecia edycja Święta Bzury. Impreza jest organizowana   przez Express Sochaczewski oraz Miasto Sochaczew. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Krzysztof Jaryczewski wraz z zespołem Jary Oddział Zamknięty. Przy tej okazji Express Sochaczewski będzie świętować XV-lecie. Z tej okazji nie zabraknie wielu atrakcyjnych niespodzianek.

Celem świętowania nad Bzurą jest przybliżenie mieszkańcom miasta i powiatu naszej rzeki jako miejsca wypoczynku i rekreacji. Jak w poprzednich dwóch latach, będzie pełen wachlarz konkursów i bardzo wiele nagród.

W sportowym duchu

Tradycyjnie zapowiadane są rodzinne zawody kajakowe. Tych, którzy wolą grunt pod stopami, zapraszamy na turniej siatkówki plażowej i rugby na plaży. Znany sochaczewianon FC Dragon przygotowuje aż 4 konkurencje. Najpierw rodzinny bieg przełajowy po okolicy. Potem turniej armwreslingu, czyli mocowania się na rękę. Zawody te cieszą się ogromnym powodzeniem nie tylko wśród panów, ale też i pań, a nawet dzieci. Sporo emocji czeka przy walce w konkurencji przewracania opony na czas. Nie jest to wcale łatwe, bo opona jest największa z możliwych. Jak zwykle FC Dragon przedstawi pokaz sztuk walki, co przyciąga atrakcyjnym doborem ćwiczeń.
Natomiast druhowie z Hufca ZHP Sochaczew pokażą wiązanie tradycyjnych węzłów żeglarskich. Zaś WOPR i strażacy zaprezentują, jak w ekstremalnych warunkach w wodzie udzielać pomocy.
Odbędą się też, jak co roku, otwarte zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Sochaczewa. Ten konkurs tradycyjnie organizuje Związek Wędkarski Koło Sochaczew – Miasto. Wędkarze rozpoczynają zawody skoro świt. Konkurencje sportowo-rekreacyjne zakończy przeciąganie liny.
Na pewno uwagę przyciągnie Stowarzyszenie My Słowianie, które pokaże rękodzieło, kuchnię i tradycję dawnych Polan.
Zapraszamy też do wystawienia się innych twórców, jak również producentów zdrowej żywności.
Można zgłaszać się do naszej redakcji, kontakt dla chętnych – tel. 46 862 15 82.

Dla każdego coś miłego

Pokazom towarzyszyć będzie finał konkursu na wiersz o rzece Bzurze, organizowany przez naszą redakcję. Swoje utwory można dostarczać listownie na adres redakcji: ul. Żeromskiego 29 G, 96-500 Sochaczew z dopiskiem „Konkurs Laur Bzury” (wydruk komputerowy lub na maszynie) lub przesyłać mailem na adres: bogumila@exmedia.pl – dopisek „Laur Bzury”. Czekamy na wiersze do 15 sierpnia.
Dodatkowo odbędzie się także konkurs wiedzy o Bzurze oraz konkurs hawajski dla dzieci, który rok temu cieszył się wielkim zainteresowaniem najmłodszych.
W strefie ekologicznej – przy survivalu oraz stoisku ZWiK – będzie można sprawdzić swą wiedzę na temat ekologii.
Z kolei na stoisku Expressu Sochaczewskiego będą do nabycia książki o Sochaczewie i okolicy, m.in. „Opowieści niezwykłe i niesamowite”.

Gwiazdy muzyki na plaży

Dla dzieci będzie dmuchane wesołe miasteczko, przejażdżki kucykami, malowanie buziek i wiele innych atrakcji. Najmłodsi będą mogli brać udział w konkursach i quizach z nagrodami.
Natomiast na estradzie królować będzie muzyka lat 80. Usłyszymy między innymi grupę Jary Oddział Zamknięty. Zabrzmią takie ich hity, jak: „Ten wasz świat” , „Obudź się”, „Andzia i ja”, „Zabijać siebie” czy nieśmiertelne „Party”.
Wystąpi także lubiany przez sochaczewian zespół Tajm, który szykuje dla swych fanów moc muzycznych niespodzianek.
Po raz drugi w „Mikrofonie dla wszystkich”, czyli w konkursie wokalnym dla publiczności” prowadzonym przez Piotra Milczarka, można będzie błysnąć swymi wokalnymi talentami. Nagrody dla amatorów zapowiadają się bardzo kusząco.
Atrakcji z każdym dniem przybywa, więc warto zarezerwować sobie ostatnią niedzielę sierpnia i przybyć na plażę.
Przez cały dzień będzie też trwała zbiórka i aukcja na rzecz Pawła Kubiaka, byłego komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie.
Święto Bzury tradycyjnie organizuje redakcja Expressu Sochaczewskiego wraz z Miastem Sochaczew, przy wsparciu MOSiR Sochaczew, ZHP Sochaczew, WOPR Sochaczew, Kajakowców Sochaczewa, Rugby Veterans Orkan Sochaczew, FC Dragon, Polski Związek Wędkarski Koło Sochaczew – Miasto.
Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Sochaczewa. Zapraszamy na miejską plażę nad Bzurą w niedzielę, 27 sierpnia. Początek od godziny 10.00, a finał około 22.00.

Bogumiła Nowak