Strona główna Bez kategorii Maluchy na starcie

Maluchy na starcie

1213
0
PODZIEL SIĘ

SOCHACZEW Od 11 do 14 sierpnia w Sochaczewie i okolicy trwać będzie już 14. Ogólnopolski Zlot Fiata 126p, czyli popularnego Malucha, auta, który znany był w czasach PRL-u jako typowy, rodzinny samochód. W pierwszym dniu na otwarcie impreza z muzyką z lat 80. Następnego dnia Zlotu, 12 sierpnia oficjalne otwarcie Zlotu, Giełda części i muzyka z lat 90. Nie zabraknie też atrakcji na terenie zlotowej bazy.

W niedzielę po pobudce o 8.30 wyjazd na miejsce wystawy w Sochaczewie na sochaczewskim rynku. Potem bicie Rekordu Guinnessa na „Największą paradę samochodów marki Fiat”. Koncert muzyczny z udziałem m. in. Cyber Marianem, Mają i Dandysami, Zumbą, Abstraktem i konkursami. Dodatkowo pokazy ratownictwa drogowego OSP Młodzieszyn, „Miasteczko Sponsora” oraz pokaz mieszanych sztuk walki Dragon Fight Club Sochaczew. Zainteresowani będą mogli zwiedzić Muzeum Kolei wąskotorowej oraz Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.

Atrakcją będzie też licytacja przejazdów maluchami dla zwiedzających. W trakcie Zlotu zbiórka pieniędzy dla 5-letniej Lenki Cierlickiej, chorej na nieuleczalną chorobą Padera-Willego. Wieczór zamknie muzyka w weselnych klimatach. W poniedziałek, 14 sierpnia przejazd trasa turystyczną – Otuliną Kampinowskiego Parku Narodowego, Szlakiem Książąt Mazowieckich oraz Szlakiem Chopinowskim. Wieczorem oficjalne zakończenie Zlotu, wręczenie nagród i impreza pozlotowa do białego świtu.

Impreza przygotowana jest pod honorowym patronatem Piotra Osieckiego, burmistrza Sochaczewa, Jolanty Gonty, starosty powiatu sochaczewskiego oraz Mirosława Orlińskiego, wójta gminy Sochaczew.

BN