Strona główna Sochaczew miasto Koniec błota

Koniec błota

969
0
PODZIEL SIĘ

Znana jest już firma, która na zlecenie Urzędu Miejskiego dokona przebudowy ulicy Granicznej. Na ogłoszony w tej sprawie przetarg wpłynęła jedna oferta. Złożyła ją sochaczewska firma Hydro-Instal, która zaproponowała za wykonanie inwestycji 459 101 zł.

Przypomnijmy, że ulica Graniczna jeszcze kilka lat temu była nieprzejezdna w okresie roztopów oraz opadów. Jednak została już utwardzona tłuczniem w ramach prowadzonej przez miejski samorząd akcji „Drogi zamiast błota”. Teraz przyszła pora na nakładkę asfaltową.

Nawierzchnia asfaltowa zostanie położona na odcinku o długości 670 metrów, od ulicy Młynarskiej do Jagiellońskiej. Jednak zanim to nastąpi, na jej fragmencie – o długości 190 metrów od strony Młynarskiej – będzie wybudowana kanalizacja deszczowa. Tym samym zostanie w końcu zlikwidowana olbrzymia kałuża, tworząca się w tym miejscu podczas opadów.

Ulica po przebudowie będzie miała asfaltową jezdnię o szerokości 5,5 metra. Z tym, że na odcinku, gdzie nie ma krawężników, zostanie poszerzona o pobocze z tłucznia o szerokości pół metra.

dot
Fot.: Mirosław Adamkiewicz

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZ GWINEI DO NIEPOKALANOWA
Następny artykułWidok na Bzurę