Strona główna Sochaczew miasto Chodnik do wymiany

Chodnik do wymiany

1034
0
PODZIEL SIĘ

W tym tygodniu rusza budowa nowego chodnika wzdłuż ulicy 1 Maja na odcinku od Reymonta do Sądu Rejonowego.

– W pierwszym etapie zostanie przebudowany chodnik na odcinku od ulicy Reymonta do budynku starego młyna, a w następnej kolejności zostanie on ułożonych do siedziby sądu – poinformował nas Sławomir Kreps, z firmu Agnes-Bud.

Plan przewiduje nie tylko zerwanie istniejącego na chodniku asfaltu, który zostanie zastąpiony kostką brukową. Zwężeniu ulegnie również sama ulica 1 Maja. Dzięki czemu będą mogły powstać dodatkowe zatoki postojowe. Natomiast te istniejące m.in. przed blokiem 1 Maja 9 zostaną przebudowane. Koszt całej inwestycji, która powinna zakończyć się do 31 sierpnia, wyniesie 89 tys. zł.

Przy okazji dodajmy, że także w tym roku zaplanowana jest wymiana zniszczonego chodnika przy ulicy Dywizjonu 303, na odcinku około 70 metrów, od ul. Łuszczewskich do dawnego Klubu Garnizonowego. Trwają również prace projektowe dotyczące budowy chodnika wzdłuż ulicy Wyszogrodzkiej od skrzyżowania z Powstańców Warszawy do granic miasta. Przypomnijmy, że ta inwestycja ma być realizowana przez miejski samorząd wspólnie z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich, który jest właścicielem ulicy.

dot

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSpotkanie z ikonami
Następny artykułBędą tańce na dechach