Strona główna Teresin Będą tańce na dechach

Będą tańce na dechach

1443
0
PODZIEL SIĘ

TERESIN Oj będzie się działo. I Przegląd Zespołów Grających Do Tańca „Kotlet” 2017, taką nazwę przyjmie impreza, która zadebiutuje w Teresinie we wtorek 15 sierpnia.

To jakby powrót do przeszłości. Dlaczego? Bo jeszcze kilkanaście lat temu tradycją w gminie Teresin było, że 15 sierpnia – czyli w czasie, gdy w Niepokalanowie odbywa się słynny odpust – dzień kończy się tanecznym szaleństwem.

– Wznawiając miejscową tradycję tańców „na dechach” w dniu odpustu, chcemy zaprosić wszystkich chętnych do wspaniałej zabawy – hucznie zapraszają organizatorzy i pomysłodawcy Przeglądu z Teresińskiego Ośrodka Kultury. Początek zabawy zaplanowany jest na godzinę 17.00. Udział oczywiście bezpłatny.

Tymczasem „kulturyści” z TOK-u zwracają się z propozycją do chętnych zespołów wokalno-instrumentalnych, aby czynnie uczestniczyły w wiejskiej potańcówce.

– Impreza jest organizowana po raz pierwszy, zatem także wy będziecie ją z nami tworzyć. Oczekujemy od was jedynie gotowości do dobrej zabawy – mówią organizatorzy. Przyznajmy, zamysł jest przedni, wydaje się, że chętnych do zabawy nie zabraknie, czekamy więc na zespoły i oczywiście sprzyjającą do „tańca pod chmurką” pogodę.
Na zgłoszenia grup organizatorzy czekają do 8 sierpnia br. na adres mailowy: fend@tlen.pl. Warto dodać, że zwycięzca przeglądu będzie tylko jeden. Triumfator zgarnie nagrodę główną.

Wszelkich informacji odnośnie szczegółów dotyczących zgłoszeń i regulaminu udziela Jakub Kamiński, szef artystyczny imprezy pod nr tel. 505 081 539. I Przegląd Zespołów Grających Do Tańca „Kotlet” 2017 odbędzie się na znanym już terenie rozrywkowym przy Alei XX-lecia.

Marcin Odolczyk