Strona główna Teresin Wielkie Zawierzenie

Wielkie Zawierzenie

125
0
PODZIEL SIĘ

NIEPOKALANÓW „Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi” – pod takim hasłem w Niepokalanowie w sierpniu ruszyła akcja duchowego oddania Niepokalanej wszelkich spraw osobistego i społecznego życia.

Jak przyznają tutejsi franciszkanie, akcja ta powstała z potrzeby serca, by Matka Najświętsza zakrólowała w sercach wszystkich ludzi. Rozpoczęła się 6 sierpnia w 90. rocznicę poświęcania na polach teresińskich figurki Niepokalanej. Każdego dnia, przez cały sierpień, odbywają się w Bazylice Msze św. z zawierzeniem NSM i adoracja Najświętszego Sakramentu. Będą też spotkania z ciekawymi gośćmi, świadectwa, prelekcje maryjne i koncerty.

Centralnym punktem będzie Wniebowzięcie NMP, 15 sierpnia.
– Wtedy to na wszystkich Mszach świętych ponowimy nasze oddanie Niepokalanej na wzór świętego Maksymiliana – mówią duchowni i zaznaczają – Ostatniego dla naszych modlitw 22 sierpnia ponowimy akt poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi Piusa XII.
Warto też dodać, że na 20 sierpnia zaplanowany jest festyn rodzinny, który rozpocząć ma się o godz. 17.00 na skwerze za Bazyliką.