Strona główna Kultura Letnie koncerty gwiazd

Letnie koncerty gwiazd

106
0
PODZIEL SIĘ

ŻELAZOWA WOLA W Muzeum Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli trwają cykliczne, letnie koncerty. Sezon z muzyką wielkiego kompozytora potrwa do końca września. Koncerty pod chmurką zostały zainicjowane w 1954 roku przez prof. Zbigniewa Drzewieckiego, wybitnego polskiego pianistę i pedagoga.

Latem odbywają się recitale w wykonaniu wybitnych polskich i zagranicznych pianistów, głównie laureatów Międzynarodowych Konkursów im. Fryderyka Chopina. Recitale rozpoczynają się o godzinie 12.00 i 15.00. Za nami już półmetek. W najbliższy koncert, 13 sierpnia, wystąpi Philippe Giusiano, finalista Konkursu Chopinowskiego z 1995 roku oraz laureat z 2000 roku. Artysta koncertuje w najznamienitszych salach koncertowych całego świata.

Z kolei 20 sierpnia będzie można usłyszeć Szymona Nehringa, 22-letniego pianistę, studenta Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, który zdobył wyróżnienie w 2015 roku.
Natomiast 27 sierpnia zapowiadana jest Dinara Klinton, ukraińska pianistka, absolwentka Państwowego Konserwatorium w Moskwie, zdobywczyni nagród na międzynarodowych konkursach m.in. w Cleveland i Rio de Janeiro.

BN