Strona główna Rybno Złote pary odznaczone medalami

Złote pary odznaczone medalami

187
0
PODZIEL SIĘ

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale na szczególną uwagę zasługują tak wspaniałe rocznice jak 50-lecie pożycia małżeńskiego. Dziesięć par z gminy Rybno 25 lipca obchodziło Złote Gody. Uroczystość odbyła się w sali ślubów Urzędu Gminy Rybno.
Jubileusz Złotych Godów obchodzili Państwo: Celina i Janusz Adamczyk, Krystyna i Tadeusz Kalisiak, Halina i Henryk Kaniewscy, Marianna i Zbigniew Owczarek, Irena i Ryszard Piecka, Adela i Wiesław Sieczka, Halina i Stanisław Plichta, Danuta i Zenon Tomaszewscy, Filomena i Józef Włodarczyk, Leokadia i Tadeusz Zientara.
Oprócz Jubilatów i członków ich rodzin, w uroczystości udział wzięli:
Grzegorz Kropiak – Wójt Gminy Rybno, Agnieszka Zdunek – Sekretarz Gminy, Henryka Jędrzejczak – Przewodnicząca Rady Gminy Rybno, oraz Mirosława Gałuszewska zastępca kierownika USC.

Małżonkowie, którzy przeżyli razem 50 lat, odznaczeni zostali ,,Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Aktu dekoracji w imieniu Prezydenta dokonał Wójt Gminy Rybno. Włodarz gminy złożył Jubilatom gorące podziękowania za wspólnie przeżyte lata, za trud włożony w wychowanie dzieci, za pracę na rzecz swojej rodziny, najbliższego otoczenia i całej gminy. Mówił, że możliwe to było z uwagi na uczucie i wzajemną ufność, jaką małżonkowie obdarzyli sie ponad 50 lat temu. Dodał również, że miłość jest dawaniem, budowaniem, cierpliwym znoszeniem i wiernym dzieleniem każdego sukcesu i każdego niepowodzenia.

– Staraliście się dobrze wychować swoje dzieci, a teraz wnuki, i uczyliście je otaczającego świata i jak żyć, by być człowiekiem godnym naśladowania. Wykonaliście dobrze swoje obowiązki, co widać dzisiaj – mówił Grzegorz Kropiak, który na zakończenie złożył Jubilatom życzenia długich i pogodnych lat życia w najlepszym zdrowiu, zadowoleniu, zrealizowania wszystkich zamierzeń i planów: – Tych, które postawiliście sobie przed wieloma laty, wstępując na wspólną drogę życia, jak i tych, które stawiacie sobie Państwo teraz – dodał wójt.

Parom wręczono legitymacje, listy gratulacyjne, kwiaty oraz okolicznościowe statuetki. Po części oficjalnej, wszyscy zebrani zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Podniosłą chwilę uczczono symboliczną lampką szampana. Jubilatom zaśpiewano uroczyste 100 lat. Warto dodać, że uroczystość uświetnił występ Joanny Rolewskiej, która zaśpiewała utwór Anny German ,,Człowieczy los”.

Ten szczególny dzień został upamiętniony wspólnymi fotografiami. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze.

Dziękujemy bardzo rodzinom Jubilatów za towarzyszenie im w tak uroczystym dniu.
Małżonkom obchodzącym Złote Gody raz jeszcze składamy najserdeczniejsze życzenia.

Urząd Gminy Rybno