Strona główna Polska Zaprojektuj paszport

Zaprojektuj paszport

59
0
PODZIEL SIĘ

Taka okazja zdarza się raz na sto lat, a jest możliwość zaprojektowania polskiego paszportu, w ramach prowadzonej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji akcji „Zaprojektuj z nami Polski Paszport 2018”. Akcja prowadzona jest z okazji przypadającego w przyszłym roku stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Każdy z nas może zdecydować, który z prezentowanych 13 motywów znajdzie się w nowym polskim paszporcie. A te umieszczone są na stronie internetowej zaprojektujpaszport.gov.pl

Wystarczy wybrać ulubiony motyw i oddać swój głos, klikając na biało-czerwone serce poniżej wybranego motywu. Jedna osoba może jednocześnie wybrać 6 motywów. To właśnie 6 najbardziej popularnych z zaprezentowanych 13 motywów, oprócz stałych motywów, znajdzie się w Polskim Paszporcie 2018.

Oprócz 6 motywów wybranych w głosowaniu, w nowym paszporcie znajdzie się 13 motywów wybranych przez Zespół do spraw ustalenia wzoru dokumentu paszportowego z motywem „Niepodległa”. Są to: Bitwa Warszawska, Cmentarz Orląt Lwowskich, Godło II RP, Grób Nieznanego Żołnierza, Ignacy Paderewski, Józef Piłsudski, Odznaka Korpusu Ochrony Pogranicza, Odznaka pamiątkowa Wojsk Wielkopolskich, Order Virtuti Militari, Powstania Śląskie, Roman Dmowski, Wincenty Witos oraz Wojciech Korfanty.

dot