Strona główna Kampinos Uwaga na konopie

Uwaga na konopie

27
0
PODZIEL SIĘ

Posiadanie i uprawianie bez zezwolenia konopi indyjskich jest prawnie zakazane. Za naruszenie przepisów ustawy 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii, grożą konsekwencje prawne. Jednak nie wszyscy mają wiedzę, jak takie konopie wyglądają. Często zwykłe konopie włókniste są mylone z tymi indyjskimi, które mają właściwości narkotyczne. Jednak te pierwsze nie zawierają żadnych substancji narkotycznych i nie nadają się do produkcji marihuany czy haszyszu. Z drugiej strony to duże podobieństwo do konopi indyjskich sprawia, że łatwo wejść w konflikt z prawem.

W związku z czym Urząd Gminy Kampinos wydał apel do rolników, aby zwrócili uwagę na wszelkie rośliny i chwasty, które choć częściowo mogą przypominać te zakazane.
„Zgodnie z ustawą 29 lipca 2005 roku, jeśli zauważycie Państwo roślinę podobną do konopi na własnej działce, a nie prowadzicie Państwo uprawy konopi – proszę ten fakt zgłaszać bezpośrednio na Policję – tel. 997, 112 lub 22 752 80 00 – KPP Babice” – informuje Urząd Gminy Kampinos. Tak więc lepiej niech ekspert to sprawdzi, gdyż bywa, że handlarze celowo wysiewają na działkach i polach rolników konopie indyjskie.

BN