Strona główna Sochaczew gmina Turystyka zamiast zdrowia

Turystyka zamiast zdrowia

18
0
PODZIEL SIĘ

SOCHACZEW Radni na sesji rady Gminy Sochaczew zmienili uchwałę dotyczącą Rocznego Programu Współpracy gminy Sochaczew z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego. Wcześniej odbyły się dwutygodniowe konsultacje z mieszkańcami dotyczące korekty programu.

– Zmiany były niewielkie i raczej wynikające z treści realizowanych zadań. Jedno z przyjętych w programie zadań nie było realizowane i potrzebna była zmiana. Program przyjęty 30 listopada 2016 roku zakładał, że jednym z zadań we współpracy będzie realizowanie zadań z zakresu pomocy i opieki zdrowotnej. Jednak żadna z organizacji nie wyraziła zainteresowania tymi zadaniami i brak było ofert. Tak więc, zgodnie z sugestiami radnych i mieszkańców, przedstawiliśmy pomysł, aby zaoferować program związany z turystyką i krajoznawstwem – mówi Elżbieta Kowalczyk, sekretarz gminy Sochaczew.
Radni zgodnie przyjęli uchwałę. Niebawem zostanie ogłoszony konkurs ofert dla organizacji na organizację zadań turystyczno-krajoznawczych na terenie gminy Sochaczew.

– Liczymy na ciekawe propozycje i imprezy, które przyciągną wielu mieszkańców – dodaje sekretarz gminy.

BN