Strona główna Teresin TERESIŃSKA, WESTERNOWA FETA

TERESIŃSKA, WESTERNOWA FETA

126
0
PODZIEL SIĘ

Już po raz drugi organizowany jest Piknik Country w Teresinie pod hasłem „Stacja Teresee’n Country & Folk”. W ubiegłym roku przybyły tłumy spragnione skocznych i radosnych rytmów. W tym roku 19 sierpnia zapowiada się równie hucznie. Moc atrakcji czeka na wszystkich, którzy zawitają do Teresina. Impreza startuje o godzinie 17.00 na placu przy alei XX-Lecia 5a.

Nie tylko na scenie będzie się dziać, ale również nie zabraknie wrażeń obok niej. Będzie sporo muzyki, a także pokazy taneczne wraz z nauka tańca w rytmach country, pokazy westernowe, zlot youngtimerów (samochodów z lat 1981-1990) oraz motocykli różnych typów i klas.
Na scenie wystąpią: Strefa 50, Teren C, Honky Tonk Brothers oraz Julia Rumińska – najmłodsza wokalistka Pikniku, uczestniczka zajęć wokalnych z Teresińskiego Ośrodka Kultury, która wystąpi z zespołem.
Popisywać się w westernowych tańcach będzie Strefa Country, której tancerze będą też uczyć chętnych countrowych pląsów, w tym tańca liniowego.
W pokazach westernowej jazdy konnej zaprezentują się siostry Kubiak z Sochaczewa. Będą też przejażdżki kucykiem dla najmłodszych.

Nie tylko country

Warto się wybrać, tym bardziej, że muzyka prezentowana w tym roku będzie oparta na klasyce country. Zacznie Strefa 50, który odwołuje się do amerykańskiej grupy Creedence Clearwater Revival i jego charyzmatycznego lidera – Johna Fogerty’ego.
– Jako jedyni  w Polsce popularyzujemy  nieśmiertelne  standardy Creedenceów! Robimy to z prawdziwą pasją  i energią, gdyż jesteśmy zakochani w tej muzyce – informują na swej stronie muzycy ze Strefy 50. – Nie jesteśmy zespołem „restauracyjnym” ani tzw. „klezmerskim”.  Nie jesteśmy też typowym  zespołem „coverowym”. Staramy się raczej twórczo interpretować i grać własne, autorskie wersje znanych piosenek, nie stroniąc również od własnych kompozycji.
Zespół występuje zarówno  na  Festiwalu Country w Mrągowie, jak też  w młodzieżowych  klubach  rockowych, takich jak Hard Rock Cafe w Warszawie. Regularnie  gra także na  zlotach  motocyklowych, zlotach  ciężarówek np. Master  Truck w  Opolu,  oraz  na  wielu  festiwalach, imprezach  plenerowych, w klubach i na bankietach.
Na scenie zobaczymy – Waldemara Błaszczyka (śpiew, gitara akustyczna), Cezarego Bierzniewskiego (gitara), Rafała Kaczewskiego (gitara basowa) i Kubę Maya (perkusja).
Z kolei zespół Honky Tonk Brothers, grający od 5 lat, powstał z inicjatywy braci Rybczyńskich, do których dołączyła Kasia Kolczyńska (skrzypce) oraz Zbyszek Tarasiewicz (perkusja). Występują na corocznej „Gali Country” w Gliwicach, „Wakacjadzie Country” w Polanicy Zdroju, a także trafiają na Międzynarodowy Piknik Country w MrągowieNa teresińskiej estradzie wystąpią Marcin Rybczyński (śpiew, gitara elektryczno-akustyczna), Robert Rybczyński (śpiew, gitara basowa), wspomniani Kasia i Zbyszek oraz Edek Bogacz (gitara elektryczna i elektryczno-akustyczna). Być może też pojawią się niektórzy z muzyków współpracujący z zespołem. HTB odnosi sukcesy nie tylko kraju. W międzynarodowym konkursie Country & Western Music Festiwal w Wieselburgu w Austrii zespół zajął trzecie miejsce, co ważne, przyznane przez jury złożone w niemal 100 procentach z amerykańskich muzyków, specjalistów od country.

Gospodarze promują płytę

Natomiast zespołu Teren C (na zdjęciu) mieszkańcom nie tylko Teresina nie trzeba przedstawiać. Wszyscy na terenie powiatu sochaczewskiego doskonale go znają. Muzycy wystąpią w swym stałym składzie – Katarzyna Bednarek (śpiew), Tomasz Połeć (śpiew, banjo), Jakub Kamiński (gitara solowa) i Janusz Frychel (gitara basowa).
Zespół wydał właśnie swą nową płytę – „Tak myślę sobie”, w której przygotowaniu – obok członków zespołu – brali udział zaproszeni goście, m.in. basista Wojciech Pilichowski i Michał Lonstar, legenda polskiej muzyki country.
– Zapraszamy nie tylko na nasz występ, ale i innych gości Pikniku. My ze swej strony przedstawimy swoje dawne i najnowsze piosenki. Będzie nie tylko country, ale też rock, blues, a nawet rock&roll. Chcemy pokazać jak najwięcej naszych możliwości muzycznych, aby każdy coś znalazł dla siebie – mówi Tomasz Połeć, lider zespołu Teren C.
Impreza startuje o godzinie 17.00 na placu przy alei XX-Lecia 5a.
Organizatorami imprezy są Teresiński Ośrodek Kultury oraz Rada i Wójt Gminy Teresin.

Bogumiła Nowak
Fot. archiwum Janusz Frychel

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRowerzyści pod nadzorem
Następny artykułPowiatowe inwestycje