Strona główna Sochaczew miasto Rowerzyści pod nadzorem

Rowerzyści pod nadzorem

272
0
PODZIEL SIĘ

Na terenie powiatu sochaczewskiego, 3 sierpnia, odbyły się działania NURD (Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego). Podczas akcji policjanci zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełnione przez pieszych oraz rowerzystów, ale także na zachowania kierowców godzące w bezpieczeństwo niechronionych użytkowników dróg.

W ciągu kilku godzin funkcjonariusze odnotowali blisko 30 wykroczeń. A do tych należało m.in. przejeżdżanie rowerami przez przejścia dla pieszych. Tymczasem według przepisów dojeżdżając do przejścia dla pieszych, należy zejść z roweru i przeprowadzić go po pasach. Policjanci odnotowali również brak kart rowerowych, a te powinny posiadać osoby niepełnoletnie, nawet wtedy, gdy w przejażdżce rowerowej towarzyszą im rodzice. Brak tego dokumentu, w przypadku kontroli drogowej, stanowi wykroczenie. Podczas działań ujawniono również wykroczenia popełnione przez pieszych, które dotyczyły przechodzenia przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

W ciągu kilkugodzinnej akcji nałożono 17 mandatów karnych, pouczono 6 osób i sporządzono 2 wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Sochaczewie.
Policjanci, mimo iż polskie prawo nie nakłada takiego obowiązku, apelują, aby każdy rowerzysta był dodatkowo wyposażony w kamizelkę odblaskową, kask ochronny, rękawiczki i ochraniacze na ręce i kolana.

KPP /atu