Strona główna Tomasz Połeć Prawda boli

Prawda boli

99
0
PODZIEL SIĘ
Wielka wrzawa podniosła się w środowiskach proniemieckich po wspaniałym geście kibiców Legii Warszawa, którzy podczas międzypaństwowego meczu przypomnieli prawdę o Powstaniu Warszawskim. Przypomnieli, że to Niemcy, a nie jacyś kosmici z planety Nazizm, rozpętali wojnę i wymordowali miliony ludzi.
Cała Europa zawrzała, ponieważ ten gest sprawił, że w świat poszła prawda, która jest dla Niemców bardzo niewygodna. Przecież oni od lat usiłują wybielić swą przeszłość, zrzucając odpowiedzialność za mordy na inne narody, szczególnie na Polskę. I niestety dotychczas nieźle im się to udaje, ponieważ większość krajów europejskich, także mających sporo za uszami, przyjmuje narrację Niemiec dość chętnie.
Właściwie niewiele jest krajów, które nie kolaborowały z Niemcami, większość chętnie uczestniczyła w eksterminacji Żydów, pomagając okupantowi z własnej inicjatywy w znajdowaniu i odstawianiu ich do obozów zagłady. Dlatego wszyscy ochoczo znajdą i obwinią jakiegoś kozła ofiarnego.
Dlatego tak ważne jest, aby za każdym razem mówić wprost – to Niemcy wywołały II Wojnę Światową i to Niemcy dopuścili się ludobójstwa i bestialstwa na mieszkańcach Europy. I na tym tle historycznym mądra i prawdziwa inicjatywa kibiców Legii zrobiła pewnie więcej, niż działania polityków przez ostatnie lata.
A jeśli UEFA w jakimś swoim amoku naprawdę nałoży na Legię karę (choć nie bardzo wiem za co), chętnie i ja się dorzucę do składki, bo sprawa jest jak najbardziej tego warta.
Tomasz Połeć