Strona główna Nowa Sucha Będzie nowy chodnik

Będzie nowy chodnik

20
0
PODZIEL SIĘ

KOZŁÓW BISKUPI W przetargu 24.07 wybrano ofertę na budowę chodnika przy ulicy Kwiatowej w Kozłowie Biskupim. To kolejny chodnik, który niebawem powstanie w gminie.
– Od lat walczymy o chodniki w miejscowościach gminy Nowa Sucha. Postęp w tym zakresie jest spory i robimy odcinek po odcinku. Chcemy, by ruch rowerzystów i pieszych w naszej gminie był bezpieczny. Trochę problemów jest z wykupem z nadleśnictwa, ale myślę, że się z tym uporamy – mówił Maciej Mońka, wójt gminy Nowa Sucha, na niedawnym spotkaniu z marszałkiem woj5ewództwa mazowieckiego.

Do przetargu na ulicę Kwiatową wystartowały dwie firmy. Gmina Nowa Sucha na tę inwestycję przeznaczyła 110 tys. złotych. Z kolei najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Agnes-Bud Sławomir Krebs z Młodzieszyna. Zaoferowała wykonanie chodnika za około 120 tys. złotych. Druga z firm żądała prawie 155 tys. złotych. Decyzją wójta Mońki, jak poinformował Urząd Gminy w Nowej Suchej, brakujące 10 tys. złotych zostanie dołożone do oferty firmy z Młodzieszyna i wykona ona inwestycję w Kozłowie. Chodnik ma być zakończony do 30 listopada.

BN