Strona główna Edukacja Zdominowali teorię

Zdominowali teorię

970
0
PODZIEL SIĘ

Trzyosobowa reprezentacja uczniów Zespołu Szkół w Teresinie wystartowała w regionalnych eliminacjach do Mistrzostw Polski w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym. Zawody odbyły się w Gostynińskim Centrum Edukacyjnym, a wzięło w nich udział 11 drużyn z 11 szkół z powiatów województwa mazowieckiego.

Szkołę z Teresina reprezentowali uczniowie klasy 3 TMR: Piotr Szwarczewski, Łukasz Borkowski i Maciej Mieszkowski, którzy do Gostynina pojechali w asyście nauczyciela Michała Rozmarynowskiego.

Na eliminacyjny turniej składały się dwa etapy – teoretyczny i praktyczny. Teoria dotyczyła historii motoryzacji i przepisów ruchu drogowego, zaś praktyka polegała na zadaniach z jazdy samochodem osobowym, skuterem, jak również ze znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy.

Teresińscy uczniowie, ku zaskoczeniu gospodarzy, rozpoczęli zmagania perfekcyjnie, najlepiej spośród rywali zaliczając pierwszą część i obejmując prowadzenie w turnieju. Za swoją postawę otrzymali od starosty gostynińskiego Tomasza Matuszewskiego szczególne gratulacje. Ostatecznie jednak pierwsze trzy miejsca w łącznej klasyfikacji zajęły szkoły z Gostynina.

ZST

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKino letnie zaprasza
Następny artykułRuszyły prace przy dworcu