Strona główna Mazowsze Zaśpiewają oryle

Zaśpiewają oryle

1019
0
PODZIEL SIĘ

SUCHODÓŁ Na przystani wodnej w Suchodole odbędzie się spektakl plenerowy „Na Wiśle śpiewają oryle. Szlakiem nadwiślańskich gmin Północnego Mazowsza” w reżyserii Marka Mokrowieckiego.

Projekt ten, który realizuje Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, wiąże się z „Rokiem Rzeki Wisły”. Widowisko opowiada o tradycji wiślanej i codziennym życiu mieszkańców terenów nadwiślańskich. Przypomni też zanikające nadrzeczne obyczaje z terenu Mazowsza. Scenariusz przedstawienia oparty jest na materiałach archiwalnych m.in. edyktach królewskich, dawnych rozporządzeniach władz, kronikarskich zapiskach i wspomnieniach danych mieszkańców terenów nadwiślańskich.

Twórcy i wykonawcy widowiska zapraszają do Suchodołu 3 września na godzinę 16.00. Premiera odbyła się 17 czerwca w Wyszogrodzie, a ostatni z 14 spektakli wystawiony zostanie 10 września w Koszelówce. Honorowy patronat nad projektem objął Adam Struzik, marszałek Województwa Mazowieckiego. Mieszkańcy gminy już przygotowują się do tej imprezy.

BN