Strona główna Lokalnie ZARZUTY DLA URZĘDNIKÓW

ZARZUTY DLA URZĘDNIKÓW

1946
0
PODZIEL SIĘ

Jak wynika z naszych informacji, Prokuratura Okręgowa w Płocku postawiła kolejnym osobom zarzuty w związku z nieprawidłowościami, do jakich miało rzekomo dojść w Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie. Tym razem zarzuty dotyczą nie tylko byłego kierownictwa DPS, ale też byłych pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i starostwa.

O sprawie, a dokładnie o nieprawidłowościach w PCPR, pisaliśmy już w styczniu 2014 roku. I niewykluczone, że śledczy w ramach prowadzonego śledztwa w sprawie DPS postanowili sprawdzić i ten, poruszony przez nas wątek. Przypomnijmy, że kilka dni po aresztowaniu szefostwa DPS w Młodzieszynie, Prokurator Rejonowa w Sochaczewie postawiła zarzuty Barbarze B. dyrektorowi Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Miało to związek z aferą w DPS Młodzieszyn, ponieważ PCPR sprawował bezpośredni nadzór nad DPS. Jak się okazało, był on mało skuteczny, gdyż w DPS miało dojść według prokuratury do całej serii przestępstw.

Jakby tego było mało, 24 stycznia 2017r. funkcjonariusze z Radomia weszli do siedziby PCPR i zabezpieczyli dokumentację, która wiązała się nie tylko z Domem Pomocy Społecznej w Młodzieszynie. Wątpliwości – według naszych informacji – budziła między innymi realizacja projektów unijnych, w których brały udział nie tylko osoby z DPS w Młodzieszynie, ale też podopieczni PCPR i innych placówek. O wątkach tej sprawy pisaliśmy już 3 lata temu, m.in. w artykułach: „Urzędnicy w łóżkach dzieci” oraz „Zarzuty dla kolejnej dyrektor w powiecie”.

dot