Strona główna Sochaczew miasto Za wysokie progi

Za wysokie progi

938
0
PODZIEL SIĘ

Od dwóch lat Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich odrabia zaległości remontowe w infrastrukturze drogowej na terenie Sochaczewa. Należy podkreślić, że w sumie do tej pory na inwestycje drogowe w naszym mieście MZDW przeznaczył już kilkanaście milionów złotych.

Część tych środków Zarząd wykorzystał między innymi na remont ulicy 15 Sierpnia, od skrzyżowania z ulicą Boryszewską do granic miasta. Położono tam nie tylko nową nakładkę asfaltową, ale również przebudowano istniejący chodnik. Jednak w przypadku tego ostatniego – jak mówią nasi czytelnicy – MZDW nie do końca przemyślał budowę.
– W ubiegłym tygodniu byłam u siostry i postanowiliśmy wziąć mamę, która porusza się na wózku inwalidzkim, na spacer nad zalew. Okazało się to nie lada wyzwanie. Próbowałyśmy przejść na przejściu dla pieszych, ale pokonanie wózkiem nowych krawężników przejścia na ulicy 15 Sierpnia przy skrzyżowaniu z ulicami Boryszewską, Inżynierską i Kościńskiego, okazało się ponad nasze siły. Czy MZDW wzorem Urzędu Miejskiego nie może na przejściach znajdujących się na jego ulicach wybudować łagodnych zjazdów – powiedziała nam jedna z mieszkanek Malesina.

atu