Strona główna Edukacja Wyniki matur lepsze

Wyniki matur lepsze

902
0
PODZIEL SIĘ

Maturzyści w całej Polsce 30 czerwca odbierali świadectwa. Niespodzianek nie ma. Jeśli chodzi o wyniki krajowe, jak zwykle najgorzej poszła matematyka.

Według danych CKE matury nie zdało 6,7 procenta uczniów, oni już nie mają szansy na poprawkę w tym roku. 14,8 procenta ma prawo do poprawki w sierpniu – nie zdali tylko jednego egzaminu. W sumie oblanych matur jest 21,5 procenta.

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego do matury przystąpiło 135 uczniów – 39 z Liceum Ogólnokształcącego i 96 z Technikum. Matury nie zdało 9 osób – 4 osoby z Liceum i 5 z Technikum, oni mogą spróbować za rok. Zdawalność w Liceum wyniosła 62 procent, w Technikum 78 procent. Nie ma poprawek z języka polskiego, słabiej wypadły: matematyka i język angielski, ale tegoroczne wyniki są lepsze od ubiegłorocznych – mówi dyrektor Julia Jakubowska. W sierpniu będą poprawki dla tych, którzy nie zaliczyli jednego przedmiotu, czyli dla 11 osób z Liceum i 16 z Technikum. Większość maturzystów zdaje poprawki, miejmy nadzieję, że tak będzie w tym roku.

gbg

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNajlepsi w gminie Teresin
Następny artykułHistoria Mokasu