Strona główna Kampinos Wymienili samochód

Wymienili samochód

1193
0
PODZIEL SIĘ

KAMPINOS Radni w czasie ostatniej sesji rady Gminy Kampinos, 26 czerwca, interesowali się zakupem samochodu na potrzeby urzędu gminy. Wśród pytań padło i to, które dotyczyło poprzedniej maszyny, z sugestią, czy przypadkiem zakup nie był spowodowanym nieodpowiednią jazdą starym mercedesem i zatarciem silnika.

– Samochód w większości użytkowały dwie kobiety. Pani skarbnik i ja – odpowiedziała na pytanie Monika Ciurzyńska, wójt gminy Kampinos – No i nie sprawował się on najlepiej. Był mocno wyeksploatowany. Zdarzało się, że w pewnych momentach, i to najmniej odpowiednich, potrafił się zatrzymać. Na przykład, gdy wyjechałyśmy służbowo w teren lub do Warszawy.

Dodatkowo Mariusz Malinowski, zastępca wójta wspomniał, że z informacji, jakie uzyskał od fachowców wynika, że w samochodzie jest pęknięta głowica. Wymiana głowicy przewyższałaby koszt całego samochodu, którego obecna wartość została wyceniona na 7900 złotych. Jednocześnie warsztat, który dotychczas naprawiał samochód gminie, odmówił jego remontu. W tej sytuacji urząd gminy zdecydował o wystawieniu na sprzedaż starego mercedesa i kupno nowego samochodu.

– Czy ten samochód będą prowadzić tylko dwie osoby, czy więcej? Jak będzie rozłożona odpowiedzialność za jego stan techniczny? – dopytywała radna Dorota Drabińska, przewodnicząca Komisja Oświaty, Spraw Społecznych, Kultury i Sportu w Radzie Gminy.
Zakupiony na potrzeby urzędu samochód dacia logan z 2011 roku, kosztował 11 tys. złotych. Według słów pani wójt, najczęściej będą nim jeździć 4 osoby. Będzie eksploatowany na potrzeby urzędników i wyłącznie na cele służbowe.

– Co do starego samochodu bylibyśmy szczęśliwi, gdyby ktoś zechciał go kupić. To w sumie był dobry wóz, tylko mocno przechodzony. Być może ktoś, kto lubi dłubać i potrafi jeszcze odkryć jego zalety – dodała po sesji Monika Ciurzyńska.

BN