Strona główna Sochaczew miasto Wykup mieszkanie

Wykup mieszkanie

1585
0
PODZIEL SIĘ

Przypominamy, że na jednej z ostatnich sesji Rady Miejskiej radni zmienili zasady sprzedaży mieszkań komunalnych. Zdecydowano, że ich najemcy będą mogli wykupić zajmowany lokal za 25 procent jego wartości. Co istotne, nie określono ram czasowych, do kiedy owa bonifikata ma obowiązywać.

Na tej samej sesji radni zdecydowali również, że w Sochaczewie, jako pierwszym mieście w Polsce, najemcy lokali objęci programem Rodzina 500 Plus będą mogli wykupić mieszkanie komunalne za 1 procent jego wartości. Taka sama bonifikata obowiązuje również posiadaczy Sochaczewskiej Karty Seniora 65 Plus i Senior 75 Plus. Także w tym przypadku nie określono czasu obowiązywania bonifikaty.

Jak poinformowała nas Agnieszka Kupryjaniuk, naczelnik wydziału Gospodarki Lokalowej Urzędu Miejskiego w Sochaczewie, zainteresowanie wykupem lokali według nowych zasadach jest spore. Naczelnik uczula jednak wszystkich zainteresowanych, aby do składania wniosków podchodzić rozważnie i z wykupem poczekać, aż uzbieramy odpowiednią kwotę, potrzebną na zakup mieszkania. Chodzi o to, że oprócz wpłaty 1 procenta wartości, musimy mieć także środki na wykonanie wyceny lokalu oraz na opłacenie notariusza i założenie księgi wieczystej.

Dodajmy, że ze sprzedaży zostały wyłączone mieszkania znajdujące się w budynkach przeznaczonych do generalnego remontu lub wyburzenia, oraz te, które w ostatnich latach były budowane lub gruntownie remontowane z dofinansowaniem zewnętrznym. Do tych ostatnich należą: Fabryczna 4, Fabryczna 4A i Towarowa 6, na które miejski samorząd pozyskał 2 miliony dopłaty z rządowego programu wspierania budownictwa socjalnego.

jur