Wiedzą z kim będą grali

fot. arch Krzysztof Lewandowski

PIŁKA NOŻNA Dobra i skuteczna gra chodakowskiej Bzury zapewniła tej drużynie czwartoligowy byt. Nasi piłkarze już wiedzą, z kim będą rywalizować, gdyż MOZPN dokonał już podziału na grupy.

Biało-zieloni zagrają w grupie północnej IV Ligi Mazowieckiej, a za rywali będą mieli: Błękitnych Raciąż, Bug Wyszków, Dolcan Ząbki, KS Łomianki, Mazovię Mińsk Mazowiecki, MKS Ciechanów, MKS Przasnysz, Mławiankę Mława, Ożarowiankę Ożarów Mazowiecki, Pogoń II Siedlce, Wisłę II Płock, Huragan Wołomin (spadkowicz z III Ligi), Drukarza Warszawa (awans z ligi okręgowej), Koronę Ostrołęka (awans z ligi okręgowej) oraz Mazura Gostynin (awans z ligi okręgowej). Walka w nadchodzącym sezonie (pierwsza kolejka już 13 sierpnia) zapowiada się bardzo ostra, gdyż wskutek reformy rozgrywek piłkarskich IV Liga zostanie mocno okrojona (pozostanie tylko jedna grupa). Wskutek tego miejsce w niej utrzyma prawdopodobnie zaledwie sześć najlepszych drużyn.

Swoich rywali poznał także KS Teresin, który w nadchodzącym sezonie nie zagra już w „powiatowym derby”, gdyż piłkarze Promyka Nowa Sucha po przegraniu dwóch meczów barażowych opuścili Warszawską Ligę Okręgową. Piłkarze z Teresina sezon 2017/2018 spędzą w grupie II Warszawskiej Ligi Okręgowej, gdzie za rywali będą mieli: KS Konstancin (spadkowicz), Grom Warszawa (spadkowicz), KS Raszyn (spadkowicz), Piasta Piastów, LKS Chlebnia, Przyszłość Włochy Warszawa, Naprzód Brwinów, Żyrardowiankę Żyrardów, SEMP Ursynów Warszawa, Pogoń II Grodzisk Mazowiecki, Naprzód GOSiR Stare Babice, Ursus II Warszawa, Spartę II Jazgarzew (awans) oraz Błękitnych Korytów (awans).

Dla odróżnienia w grupie IV Warszawskiej Klasy B zagrają aż cztery nasze drużyny. Do Sokoła Budki Piaseckie i KS II Teresin dołączyły zespoły Tajfuna Brochów (spadkowicz) oraz Promyka II Nowa Sucha (nowa drużyna). Nasi piłkarze na boiskach będą rywalizowały z: Mszczonowianką II Mszczonów, Guzovią Guzów, Piastem II Piastów, Józefowianką Józefów, Relaxem Radziwiłłów, Orionem Cegłów, Pogonią Wiskitki, KS Blizne, Budowlanką Pruszków (nowa drużyna w rozgrywkach) oraz AP Żyrardów (nowa drużyna w rozgrywkach).

Jak z powyższego wynika, że nasze drużyny już wiedzą, z kim będą rywalizowały. Teraz krótki urlop i piłkarze powinni powrócić do podnoszenia swoich umiejętności, po to, żeby za rok cieszyć się z awansów, a nie martwić spadkami.

Tomasz Ertman
Fot. arch. Krzysztof Lewandowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz