Strona główna Sochaczew miasto Topolowa z asfaltem

Topolowa z asfaltem

1167
0
PODZIEL SIĘ

W ubiegłym tygodniu firma Prima, na zlecenie miasta, wykonała nakładkę asfaltową na ulicy Topolowej. Została ona ułożona na nieutwardzonym do tej pory odcinku ulicy, od wjazdu na osiedle do skrzyżowania z ulicą Krzywoustego. Przypomnijmy, że o utwardzenie Topolowej mieszkańcy, a szczególnie właściciele ogródków działkowych, zabiegali od lat. Gdyż ulica ta podczas opadów oraz roztopów zamieniała się w nieprzejezdne bajoro.

Jednak, jak wynika z naszych informacji, utwardzenie Topolowej niepokoi część działkowiczów. Obawiają się oni się, że znajdujące się teraz poniżej poziomu Topolowej ogródki działkowe będą zalewane podczas deszczu. Do takiej sytuacji doszło już kilka lat temu. Wtedy to, w wyniku oberwania chmury, praktycznie wszystkie działki warzywne przy Topolowej znalazły się pod wodą. Okazało się, że powodem zalania był niedrożny system melioracyjny. A dokładnie zasypanie części rowów melioracyjnych na terenie byłego Chemitexu przez właścicieli gruntów, przez które owe rowy przebiegały.

Teraz ma się to zmienić. Otóż radni na jednej z tegorocznych sesji Rady Miejskiej przyjęli uchwałę, która przewiduje budowę – na terenie byłych zakładów chemicznych – systemu odwadniającego i kanalizacji deszczowej, których zadaniem będzie m.in. zbieranie wód opadowych z ulicy Topolowej.

jur

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTrują rzeki na potęgę
Następny artykułPIEKŁO W LEŚNYM RAJU