Tenisowe Mistrzostwa Sochaczewa

TENIS ZIEMNY Ostatni czerwcowy weekend był prawdziwym tenisowym świętem na kortach przy ulicy Warszawskiej. Ponad 30 osób – z Sochaczewa, Błonia, Żyrardowa, Skierniewic, Łowicza oraz z Warszawy – zagrało w tenisowych mistrzostwa naszego miasta.

To był jeden z najlepszych turniejów tenisowych rozegrany w ostatnich kilku latach na sochaczewskich kortach. Finał mężczyzn był bardzo dobrym podsumowaniem dwóch dni zmagań zawodniczek i zawodników, którzy w tym czasie pokazali bardzo dobry poziom sportowy i walkę do ostatniej piłki meczu. W decydującym spotkaniu o mistrzostwo spotkali się Piotr Pieszczyk ze Skierniewic i Roman Salamon z Żyrardowa.

Mecz finałowy trwał ponad dwie godziny. Roman Salamon zapewnił sobie mistrzostwo Sochaczewa, wygrywając na koniec dwa tie-breaki. Brawa dla finalistów za świetny mecz oraz bardzo dobre przygotowanie fizyczne.

Najlepszym zawodnikiem z Sochaczewa był Patryk Kmieciński, który dotarł do półfinału (1:6, 3:6 z Salamonem). Wśród kobiet rywalizację wygrała Agnieszka Olejnicka z Żyrardowa.
W finale turnieju pocieszenia Adam Król pokonał Mirosława Puchalskiego.
Turniej zorganizowany był przez Sochaczewskie Towarzystwo Tenisowe.

Robert Górski (STT)

Fot. STT

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz