Strona główna Czas wolny Szlakiem bitwy

Szlakiem bitwy

1178
0
PODZIEL SIĘ

ŁADY W najbliższy weekend 7-9 lipca odbędzie się XVIII Świętojański Rajd Motocykli Zabytkowych Bzura 2017 im. generała Franciszka Włada. Organizatorem imprezy jest Klub Miłośników Dawnej Motoryzacji Kardan z Warszawy, mający ponad 30-letnią tradycję. Zrzesza on miłośników motocykli, turystyki i sportu motocyklowego.

Rajd startuje w Ładach i odbędzie się szlakiem bitwy nad Bzurą.
– Szacunkowo swój udział zapowiedziało około 40 załóg w rajdzie dziennym i 30 w nocnym. Trasa poprowadzi przez Iłów – Kamion – Wilcze – Tułowice – Granica – Młodzieszyn. Jednak do dnia rajdu zgłoszeń może nieznacznie przybyć – informuje Bartłomiej Jackiewicz, organizator imprezy.

Jak zaznacza, to tylko ramówka rajdu. Impreza trwa prawie 3 dni i na trasie przewidziano sporo atrakcji, które zapewne będą też przygotowane w poszczególnych miejscowościach. Zaplanowane są też pokazy sprzętu i możliwość krótkich przejażdżek.
Wjazd na Rajd 70 złotych od osoby. W tej cenie jest koszulka i znaczek zlotowy, posiłek, pole namiotowe i uczestnictwo w rajdzie nocnym oraz dziennym. Dzieci do lat 14 mają wstęp wolny na tę imprezę.

Organizatorzy Rajdu Świętojańskiego na miejscu zlotu organizują kuchnię polową i nocleg w namiotach. Będzie też prysznic polowy.
Przypominają też, że będzie dostępny ośrodek rekreacyjno-sportowy zwany „małpim gajem” i możliwość jazdy konnej dla amatorów.
Po części oficjalnej, „rajdowej” zapowiadany jest Bal Komandorski do białego rana, tańce we własnym zakresie. Najlepszym organizatorzy fundują pamiątkowe puchary.

BN
Fot. KMDM Kardan