Strona główna Sochaczew gmina Staruszce zawalił się dach na głowę

Staruszce zawalił się dach na głowę

4339
0
PODZIEL SIĘ

KĄTY Mieszkanka miejscowości Kąty, ponad 80-letnia Krystyna Rudnik, została bez dachu nad głową. Dom, w którym mieszkała od prawie 50 lat zawalił się. Kobieta cudem uniknęła śmierci. Cały dobytek pani Krystyny został w rumowisku.

Stare, bo ponad 200-letnie krokwie nie wytrzymały. Mama uciekła przez okno z domu. Strażacy nie pozwalają jej wejść do tej części domu, gdzie jest kuchnia. Budynek jest niestabilny i w każdej chwili reszta może runąć. Cały dorobek jej życia, pamiątki rodzinne i zdjęcia zostały pod gruzami. Nie ma nic – mówi Emilia Wojtanek, córka pani Krystyny.

Stare, ponad 200-letnie, krokwie nie wytrzymały.

80-latka pomimo wieku jest bardzo samodzielna. Nie potrzebuje niczyjej opieki. Tylko niedosłyszy, ale nie ogranicza to jej aktywności. Samodzielnie potrafi wsiąść na rower i pojechać na zakupy z Kąt do Sochaczewa lub na grzyby w młodzieszyńskie lasy.

Zawalone wejście do domu

Mamie potrzebny jest tylko jakiś dach na głową, a nie opieką. My od 20 lat walczyliśmy, by gmina sprzedała nam działkę lub pozwoliła dokonać przebudowy domu. Nie było zgody. Aż w końcu się ten dom zawalił. Cały jej dobytek został w tym domu. Świeżo spłacony sprzęt AGD i meble. Nawet ubrań nie ma, bo nie może wejść do walącej się chaty – mówi Emilia Wojtanek.

Cały dobytek został w tym domu. Świeżo spłacony sprzęt AGD i meble. Nawet ubrań nie ma, bo nie może wejść do walącej się chaty

Krystyna Rudnik na razie mieszka u swej córki. W jednym, niewielkim pokoju mieszkają w sumie trzy osoby. Może ktoś znajdzie dach nad głową dla pani Krystyny na stare lata. Potrzebna jest też pomoc materialna, gdyż nawet ubrań nie może wziąć z walącego się domu, bo straż pożarna zabroniła wejść komukolwiek do ruiny.

BN

Szerzej o sprawie w najbliższym numerze „Expressu Sochaczewskiego”. Do czytelników zwracamy się z prośba o pomoc dla pani Krystyny Rudnik. Czekamy na sygnały czytelników pod numerem redakcji (46) 862 15 82 w. 102, 509 862102, mail bogumila@exmedia.pl