Strona główna Teresin Sołectwa dla biblioteki

Sołectwa dla biblioteki

905
0
PODZIEL SIĘ

TERESIN O tym warto mówić. Godną odnotowania inicjatywą wykazały się niektóre z rad sołeckich i sołtysów z terenu gminy Teresin. Niedawno sołectwo Szymanów przekazało ze swojego funduszu środki finansowe na wsparcie dla Gminnej Biblioteki Publicznej – filia w Szymanowie. Kwota 1000 zł przeznaczona jest na zakup nowości wydawniczych. Z podobnym gestem wyszło sołectwo Teresin, które przekazało bibliotece w Teresinie kwotę 500 zł, z której również zostaną zakupione nowe woluminy.

To nie pierwsza tego typu dobrowolna inicjatywa sołectw. W ubiegłym roku Szymanów na ten sam cel przekazał również 1000 zł, a środki w wysokości blisko 500 zł dostarczyło wtedy też sołectwo Skrzelew.

– Jestem niezmiernie wdzięczna wspierającym nas sołectwom, tym bardziej jest to miłe, że są to całkowicie ich autorskie pomysły. Nowe książki już niebawem czekać będą na swoich czytelników – mówi Aleksandra Starus, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, dodając, że obecnie trwają zakupy nowych pozycji literatury w obu placówkach.
odol